Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Ingrida Šimonytė netvėrė, kas darosi Seime: „Situacija yra visiškai nejuokinga“

Buvusi premjerė ir Seimo narė Ingrida Šimonytė griežtai sureagavo į pastaruoju metu vykstančias teisėsaugos kratas politikų kabinetuose ir namuose. Politikė sako, kad tokie įvykiai dar labiau mažina žmonių pasitikėjimą visa politine sistema.

Pasak jos, visuomenėje stiprėja pavojingas požiūris, jog politikoje sąžiningų žmonių nėra.

Šimonytė įspėja dėl pasekmių

Penktadienį Žinių radijui kalbėjusi Ingrida Šimonytė teigė, kad situacija Seime kelia rimtą nerimą.

„Situacija yra visiškai nejuokinga, nes kiekvienas apsilankymas mūsų tarnybų pas politikus, o ypač parlamente, yra dar viena proga kažkam bandyti visus politikus, visą politinę sistemą teplioti viena spalva ir sakyti, kad politika yra ta sritis, kur sąžiningų žmonių nėra, nes iš principo būti negali, kas yra netiesa“, – sakė I. Šimonytė.

Politikė pabrėžė, kad teisėsaugos institucijos turi teisę atlikti tyrimus ir procesinius veiksmus, jei tam yra pagrindas.

„Nėra nei šventųjų, nei pateptųjų“

Pasak konservatorės, įstatymai turi galioti visiems vienodai, nepriklausomai nuo pareigų ar statuso.

„Ir iš to taško tai tarsi matyti, kad nėra čia nei šventųjų, nei pateptųjų, nei kažkokių kitų, kurie kažkaip būtų apsaugoti nuo savo atsakomybės prieš įstatymą, jeigu kažkas yra įtariama, kad buvo padaryta“, – kalbėjo ji.

Anot I. Šimonytės, tokios istorijos tampa palankia dirva naujiems politikams ar judėjimams, kurie save pristato kaip vienintelius „nesusitepusius“.

„Tokios istorijos suteikia progos kažkam, tarkime, gelbėtojams, naujiems kažkokiems teigti, jog jie čia yra vieninteliai nesusitepę, nieko nepadarę ir bandys gelbėti Lietuvos žmones nuo politinės sistemos kažkokiais visiškai nesisteminiais veiksmais“, – teigė Seimo narė.

Kratos pas Žemaitaitį ir kitus politikus

Šimonytės komentarai nuskambėjo po ketvirtadienį vykusių Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos kratų.

Pareigūnai atliko kratas „Nemuno aušros“ lyderio Remigijaus Žemaitaičio bei partijos narės Daivos Petkevičienės darbo vietose, namuose ir partijos būstinėje.

Teisėsauga aiškinasi automobilių nuomos aplinkybes.

Tuo metu kitame tyrime dėl galimo kyšininkavimo Valstybinėje augalininkystės tarnyboje anksčiau kratos buvo atliktos ir buvusio Seimo nario Kazio Starkevičiaus bei ekspremjero Sauliaus Skvernelio namuose ir kabinetuose parlamente.

Pastaruoju metu teisėsaugos dėmesys politikams kelia vis daugiau diskusijų apie skaidrumą ir pasitikėjimą valdžia. Politikos ekspertai pastebi, kad tokios istorijos stipriai veikia visuomenės nuomonę ir didina susipriešinimą.

Tuo metu patys politikai ragina neskubėti daryti išvadų, kol tyrimai nėra baigti.

Patiko straipsnis? Pasidalink!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *