Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Žiniasklaida: M. Sinkevičius apsisprendė – keis ne tik koaliciją, bet ir premjerę I. Ruginienę

Lrytas šaltinių teigimu, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Mindaugas Sinkevičius jau apsisprendė ne tik keisti valdančiąją koaliciją, bet ir pats imtis Vyriausybės vadovo pareigų.

Šaltinių teigimu, apie tokius planus jis jau kalbėjosi ir su dabartine premjere Inga Ruginiene.

Šeštadienį vyksiančiame LSDP tarybos posėdyje M. Sinkevičius ketina partijos bendražygiams pristatyti tris galimus scenarijus. Lrytas žiniomis, tarp jų nėra varianto išlaikyti dabartinę valdančiąją daugumą be pokyčių.

Ambicingiausias scenarijus numato visišką perkrovą – būtų keičiama ne tik koalicija, bet ir premjeras.

Savo artimiausią aplinką M. Sinkevičius jau informavo esantis pasirengęs prisiimti visą politinę atsakomybę.

Šiam sprendimui įtakos turėjo ir pastarosiomis dienomis viešojoje erdvėje pasirodę įtakingų socialdemokratų pareiškimai, kuriais buvo kvestionuojamas partijos lyderio autoritetas.

Seimo pirmininkas Juozas Olekas viešai teigė, kad sprendimas dėl koalicijos esą jau priimtas ir jokių pokyčių nebus.

Tuo metu LSDP valdybos narės Orinta Leiputė ir Indrė Kižienė viešai akcentavo, kad didžioji dalis frakcijos bei partijos skyrių palaiko darbą su „Nemuno aušra“.

Tokie vieši pasisakymai iš pačių M. Sinkevičiaus komandos narių tapo rimtu smūgiu partijos lyderiui.

Nors pats M. Sinkevičius iki šiol nebuvo linkęs siekti premjero posto, anot šaltinių, jis suprato, kad nusileidęs rizikuotų prarasti lyderystę tiek partijoje, tiek koalicijoje.

Neoficialiai teigiama, kad jį imtis ryžtingesnių veiksmų pastarosiomis savaitėmis ragino ne tik dalis socialdemokratų, bet ir prezidentas Gitanas Nausėda.

Lrytas žiniomis, prieš kelias dienas M. Sinkevičius šiuos klausimus aptarė ir su I. Ruginiene.

Pasak šaltinių, LSDP pirmininkas informavo premjerę apie susidariusią situaciją ir pasiūlė jai galimybę tęsti politinę karjerą vienoje iš ministerijų arba Seimo vadovybėje.

Būtent dėl šios priežasties ketvirtadienį I. Ruginienė negalėjo aiškiai atsakyti, ar po šeštadienio vis dar eis premjerės pareigas.

Penktadienio vakarą M. Sinkevičius dar planuoja susitikimą su LSDP valdyba, o šeštadienį savo poziciją pristatys partijos prezidiumui ir tarybai.

Neoficialiai kalbinti tarybos nariai mano, kad dauguma partijos kolegų palaikys lyderio siūlomą kryptį. Priešingu atveju, anot jų, kiltų klausimas, kas iš tiesų vadovauja partijai.

Šaltinių teigimu, jau įvyko ir neformalios derybos su demokratais.

Jiems esą siūlomos trys ministerijos – Energetikos, Aplinkos ir Žemės ūkio.

Į šiuos postus projektuojami Lukas Savickas, Tomas Tomilinas ir Kęstutis Mažeika.

Taip pat teigiama, kad M. Sinkevičius norėtų matyti pokyčius ir Užsienio reikalų ministerijoje.

Nors dabartinį ministrą Kęstutį Budrį remia prezidentas G. Nausėda, socialdemokratų lyderis esą svarstė galimybę į šį postą siūlyti demokratų lyderį Virginijų Sinkevičių. Vis dėlto europarlamentaras kol kas nėra linkęs palikti darbo Briuselyje.

Neatmetama, kad Vyriausybės pertvarkos atveju pokyčių gali būti ir daugiau, nes pasikeitus premjerui būtų formuojama nauja Ministrų kabineto sudėtis.

Patiko straipsnis? Pasidalink!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *